PERFORMANS

Potencjał ciepła

000
001
002
004
005
006
007
fot. Zuzanna Jaroszewicz

Przekazywanie ciepła, domowe ognisko, wzrost, drożdże, hodowla, pączkowanie, efekt cieplarniany, konsumpcja, utrzymywanie ciepła w lutymPerformance zrealizowany w tłusty czwartek w galerii MD_S

Performance trwał 3 godziny, składał się z etapów podczas których: przygotowałam zaczyn, „hodowałam” drożdżowe ciasto na swojej piersi. Do kolejnego etapu zaproszona został publiczność – każdy chętny mógł usiąść niedaleko mnie i w swoich dłoniach, lub na dowolnej części ciała „wyhodować” swój pączek. W ostatnim etapie będąc unieruchomiona przez rosnące pączki wydawałam oplecenia w jaki sposób uruchomić kuchenkę przygotować olej i wszystkie potrzebne rzeczy do usmażenia pączków, co ciekawe w proces smażenia najbardziej zaangażowali się mężczyźni Tytuł potencjał ciepła wskazuje na możliwości jakie daje ciepło w tym wypadku wzrost, ciepło może być rozumiane dosłownie jako temperatura, jednak w naszym języku ciepło łączy się również z konkretnymi cechami charakteru.

Interesowało mnie połączenie fizycznego zjawiska z potencjałem znaczeniowym. Praca jest częścią niedokończonej jeszcze serii, ale stanowi też odrębną całość.