2016

8 – Chór Ruchowy GSW / projekt kolektywny

akcja 8
akcja 8 4
chór ruchowy GSW spotkanie warsztatowe
Chór Ruchowy GSW to grupa warsztatowa działająca przy Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu od października 2015 roku. Głównym założeniem grupy jest działalność na polu improwizacji w ruchu. Spotkania w galerii mają charakter eksperymentalny, a ich ostateczny kształt zależy od pomysłów, otwartości i zaangażowania grupy. Chór Ruchowy współtworzą ludzie o zupełnie różnym doświadczeniu ruchowym i ze wspólnym zamiłowaniem do poruszania się.

„8” to projekt, który zakłada realizację 8 pokazów ruchowych w ciągu 8 dni w przestrzeni Galerii Aneks GSW. Wszystkie pokazy bazują na określonej strukturze złożonej z ćwiczeń przepracowanych przez Chór Ruchowy GSW podczas spotkań w galerii. Dzięki wykorzystaniu improwizacji każdego dnia struktura będzie nie tyle odtwarzana, co na nowo tworzona przez wykonawców, a odbiorcy będą mogli zaobserwować proces jej powstawania i transformacji.

kuratorka: Magda Wolnicka
współpraca i ruch: Maria Bitka, Anna Gądek, Elżbieta Gądek, Magdalena Hodyra, Alicja Karniej, Natalia Krawczyk, Bożena Kurek Di Maggio, Paulina Mańczyk, Krzysztof Marcinkowski, Wojciech Skowronek, Magdalena Sokołowska, Magda Zarzycka